PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=327449}

Oni

Ils
6,2 8 296
ocen
6,2 10 1 8296
7,2 5
ocen krytyków
Oni
powrót do forum filmu Oni

Na początku i pod koniec filmu otrzymujemy od producenta filmu informacje, jakoby film ten
powstał na bazie autentycznych zdarzeń. Byłbym zobowiązany, gdyby ktoś był uprzejmy
umieścić pod moim postem link z wiarygodnych źródeł z opisem rzekomo prawdziwych
zdarzeń przedstawionych widzom. Przechodząc do oceny samego filmu. Przyznam, że
niczym szczególnym mnie niestety nie ujął. Akcji było tu jak na przysłowiowe lekarstwo, taka
trochę mało imponująca kopia filmu "Funny games" z 1997 roku (każdy ma jakąś analogię).
Produkcja krótka, bez specjalnych plusów czy minusów, raczej szybko się o niej zapomni tuż
po obejrzeniu, no chyba, że przedstawi mi ktoś dowody na autentyczne fakty przedstawione
w tym dziele. Będę wdzięczny, dziękuję i pozdrawiam.

poland7

Może ktoś będzie wytrwały, zacznie szukać i znajdzie. Ale na początku filmu jest powiedziane, że historia została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Można to różnie interpretować. Nie wiem czy widziałeś film Nieznajomi z Liv Tyler. Niby film oparty na faktach, a nawet jak się przegląda zagraniczne fora to nikt o takim/podobnym zdarzeniu nie słyszał. Tak że ja to wszystko biorę z przymróżeniem oka.

ocenił(a) film na 5
filmwebka86

Nie widziałem filmu "Nieznajomi", jeśli chodzi zaś o film "Oni" próbowałem poszukać w sieci informacji na autentyczność przedstawionych tu faktów i niestety nie znalazłem ich. A przecież istnieją w świecie kina równie brutalne produkcje o których wiemy, że miały miejsce autentycznie i możemy na ich temat znaleźć dziesiątki artykułów i tekstów źródłowych (najlepszym przykładem jest tutaj film "Amerykańska zbrodnia"). Niestety zdecydowanie przeważająca liczba produkcji podczas których dowiadujemy się o rzekomym oparciu historii na faktach, nie daje później oglądającemu szansy na zweryfikowanie prawdziwości danej opowieści (jak np. "Czwarty stopień" z Millą Jovovich). Będę wdzięczny jeśli jednak komuś uda się coś znaleźć na ten temat.

użytkownik usunięty
poland7

Proszę:

http://catinthewell.pl/2686/obcy-w-naszym-domu/

Zapraszam i pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5

Dziękuję, z miłą chęcią przeczytam.

To jednak jest na faktach. o.O Skąd się biorą tacy ludzie... Zabijać dla zabawy? :/

ocenił(a) film na 5
RafX

Tak jest niestety potwornie. Także w Polsce nie brakuje psychopatów dla których ludzkie życie to tyle co splunąć, jedyną receptą na gruntowne zmiany byłoby moim zdaniem znaczne zaostrzenie kodeksu karnego z przywróceniem kary śmierci włącznie.

ocenił(a) film na 5

Jeszcze raz pragnę podziękować za przesłany link i informacje które mnie interesowały. Bardzo zajmujące i przejmujące opisy zawarte w zasugerowanym linku praktycznie wyjaśniły nurtujące mnie kwestie. Jednym zdaniem, nie było konkretnego zdarzenia które zostało ukazane w filmie. Chodzi bardziej o inspiracje kilkoma autentycznymi zbrodniami (włos na głowie się jeży po zapoznaniu się z ich opisami) i to ta inspiracja stała się przyczynkiem do nakręcenia filmu, reasumując: konkretnej analogii brak, natomiast inspiracji do stworzenia filmu istotnie nie brakuje i są jakoby zlepkiem okrutnych i mających miejsce naprawdę zbrodni. Dokładnie oto mi chodziło. Np. szokujący dramat "Amerykańska zbrodnia" (głośna sprawa Gertrudy Baniszewski) to już natomiast opis autentycznego i konkretnego zdarzenia, w przypadku filmu "Oni" mamy do czynienia jedynie z inspiracją zbrodniczych zajść. Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Kłaniam się nisko i pozdrawiam.

poland7

Było coś o "zabawie" nastolatków w tym linku, ale słabo opisane. ;)

Polecam tą stronkę, dużo się można dowiedzieć :)

DagnaMara

link nie działa, ktoś mi napisze co na niej bylo o ile pamięta?

ocenił(a) film na 6
Zuzia00_filmweb

Potwierdzam link nie aktualny.

użytkownik usunięty
Zuzia00_filmweb

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Strangers_(2008_film)

tam sa dwie zbrodnie wypisane, ale oba fily luzno sie na nich opieraja. Takze, nie ze oprate na faktach, ale bardziej nimi zainspirowane

ocenił(a) film na 8
poland7

Film inspirowany jest prawdopodobnie historią czeskiego małżeństwa, które zostało zamordowane, zdaje się w Austri, na urlopie przez grupę nastolatków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones