PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670621}

Stacja kosmiczna 76

Space Station 76
5,0 2 958
ocen
5,0 10 1 2958
Stacja kosmiczna 76
powrót do forum filmu Stacja kosmiczna 76

Niezły film

ocenił(a) film na 6

Udana stylizacja a la lata 70-te - kostiumy, fryzury, scenografia, stereotypy zachowania ludzi, wszechobecne papierosy - na mostku kapitańskim czy przy noworodku (w dzisiejszych czasach nie do pomyślenia).
Ale dla mnie to film przede wszystkim o samotności : na tym statku każdy jest na swój sposób samotny, każdy potrzebuje przyjaciela, kochanka, kogoś bliskiego - począwszy od głównej bohaterki a skończywszy na małej Sunshine.
Mnie tego rodzaju filmy na pewno podobają się dwa razy bardziej niż naładowane efektami specjalnymi i wybuchami nowoczesne kino sf.
Jak już ktoś wspominał w poprzednich komentarzach - raczej nie jest to film dla fanów najnowszego Star Treka czy Avengersów.

ocenił(a) film na 8
DamaMarcia

Jedna z najtrafniejszych wypowiedzi na temat tego filmu. :) O ile nie jedyna taka. Ja dałam 8, bo miałam niesamowitą frajdę podczas seansu.

ocenił(a) film na 6
Diana

Do filmu nie mam zastrzeżeń. Dałam 6/10 bo dla mnie był trochę "za krótki" a poza tym, oprócz psychologicznych komplikacji bohaterów (swoją drogą ciekawych i dobrze ukazanych) liczyłam również na jakąś przygodę "kosmiczną". Być może wprowadził mnie w błąd opis na stronie Cinemax.pl gdzie napisano, że "napięcie na stacji wzrasta gdy zbliża się ogromna astreoida". Myślałam zatem, że bohaterowie będą musieli stawić czoło jakiemuś konkretnemu niebezpieczeństwu i np. pomimo dzielących ich animozji połączyć siły w celu rozwiązania problemu :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
DamaMarcia

No właśnie. Dlatego ja staram się ograniczyć do minimum czytanie opisów, recenzji, oglądanie trailerów etc. Błędne nastawienie może jednak nieco zepsuć przyjemność z seansu. Plagą jest też określanie przez dystrybutorów mianem komedii czegoś, co ma zaledwie kilka akcentów humorystycznych. Tutaj owo przyporządkowanie gatunkowe też wyrządziło filmowi niedźwiedzią przysługę. I teraz co chwilę czytam zawiedzione głosy, że "w ogóle mnie nie śmieszyło". Aż chce mi się krzyczeć: BO TO WCALE NIE MIAŁO ŚMIESZYĆ!

:)

ocenił(a) film na 6
Diana

Zgadzam się. Ja również staram się nie czytać opisów i nie oglądam trailerów, ale w tym przypadku akurat przeczytałam. Mnie także denerwuje błędne klasyfikowanie filmów przez dystrybutorów. Zauważyłam np. czy 4 na 5 filmów reklamowanych jako thrillery to z reguły zwykłe filmy sensacyjne albo dramaty. Ale przecież wiadomo, że więcej ludzi skusi się na bilet do kina na thriller niż na dramat.

ocenił(a) film na 7
Diana

rzeczywiście film jest dość zabawny i no kurczę spodobał mi się , dość dużo ludzi na forum go skrytykowało i po przeczytaniu ich opinii miałem mieszane odczucia ale nie żałuję :-) ujął mnie tym klimatem i humorem , rozbroił mnie ten gość z tą ręką :-) ,, co robisz ? - ładuję rękę :-) odpowiada , niezły film rozrywkowy, a pomyśleć że miałem go odpuścić

ocenił(a) film na 6
robin_1752

Film opiera się na ciekawym pomyśle nawiązania do kina sf z lat 70-tych. Problemem może być fakt, że sporo młodych ludzi nie łapie tego klimatu i nie dostrzega tu wszystkich smaczków, bo po prostu nie pamięta bądź nigdy nie widziało takich starszych filmów. Ja akurat jestem osobą w średnim wieku i jako dziecko oglądałam sporo takich - na dzisiejsze czasy - "oldschoolowych" produkcji. Również obecnie lubię sobie poszukać starych filmów sf, nawet z lat 50-tych.Oczywiście od strony technicznej są to - ze zrozumiałych powodów - filmy bez porównania słabsze, ale czasami zawierają one zdecydowanie głębszą treść albo obfitują w lepsze dialogi i ciekawsze pomysły fabularne.

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

zgadzam się, też jestem osobą w średnim wieku i faktycznie to jest prawda że sporo młodych ludzi nie wyłapuje czy też nie dostrzega klimatu w tym filmie , ten film całkiem trafnie przypomina te produkcje sprzed lat, fajny pomysł całkiem nieźle zrealizowany

ocenił(a) film na 8
robin_1752

Cóż, jeśli Ciebie rozbawił, to super. Mnie on raczej bawił w bardzo ograniczonym zakresie, a im dalej, tym bardziej śmiech zamierał mi na ustach. To w istocie film o samotności, zagubieniu, niezrozumieniu przez innych, niedopasowaniu, poszukiwaniu swojego miejsca w życiu.

ocenił(a) film na 7
Diana

film rozbawił mnie swoim klimatem lat 70 i humorem ale oczywiście zgadzam się że to nie jest żadna komedia i bawi w ograniczonym zakresie, to nie jest tak że oglądając ten film śmiałem się jak na komedii, bo rzeczywiście film porusza głębsze problemy i są one wyczuwalne, ale film rozbawił mnie w sensie pomysłu , realizacji niektórych scen, ujęć czy zamierzonego naśladowania klimatu , fajny pomysł twórców i całkiem trafnie zrealizowany :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones